Club logo
 
Home Sessions Results Calendar Events Sponsors Documents Lessons Contact

Entries List

Show Player Names only
GOLD COAST INTERNATIONAL INVITATIONAL PAIRS - 13-FEB-18
COUNTNAMESCOMMENTS
1Jason HACKETT (England)
Justin HACKETT (England)
Cwth Nations - President's Team 
2Roger O'SHEA (England)
Barbara HACKETT (England)
Cwth Nations - President's Team 
3Paul HACKETT (England)
Derek PATTERSON (England)
Cwth Nations - President's Team 
4Sue SPURWAY (389803) Grand (SCBC)
Krystyna HOMIK (310189) Silver Life (SPBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
5Eva BERGER (97871) Silver Grand (GCBC)
Tony BERGER (102921) Silver Grand (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
6David LAW (Malaysia)
Jane DAVIES (Malaysia)
Cwth Nations - Malaysia 
7Dick SHEK (Malaysia)
Joan BUTTS (Malaysia)
Cwth Nations - Malaysia 
8Charles HOWARD (97535) Grand (GCBC)
Kerry WOOD (196339) Grand (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
9Cynthia BELONOGOFF (118966) Silver Grand (WABC)
Deana WILSON (764914) Gold Life (Melville BC WA)
Cwth Nations - WA Diamonds 
10Esther S (Thailand)
Somchai B (Thailand)
Cwth Nations - Magic Eyes (Thailand) 
11Vallapa S (Thailand)
Asdang R (Thailand)
Cwth Nations - Magic Eyes (Thailand) 
12Fred WHITAKER (35211) Grand (GCBC)
Martin DORAN (900291) Silver Grand (Joan Butts)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
13Paul BRAKE (113883) Life (GCBC)
Tom KENNY (421537) * State (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
14Bill HIRST (England)
Steven EGGINGTON (England)
Cwth Nations - England A 
15Yvonne KILVERT (138916) Gold (GCBC)
Neven BURICA (111058) Grand (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
16Barnet SHENKIN (Scotland)
Gerald HAASE (Scotland)
Cwth Nations - Scotland White 
17Marvin LAI (Singapore)
Liw MENG HONG (Singapore)
Cwth Nations - Singapore 
18Greta CHAI (Singapore)
Nancy CHAN (Singapore)
Cwth Nations - Singapore 
19John GLENNIE (291854) * State (GCBC)
Raj LIMAYE (651605) Local (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
20Joan LECKIE (105422) Life (GCBC)
Margaret WILLIAMSON (649317) Life (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
21Neil RAWARD (596930) Life (GCBC)
Dot PIDDINGTON (609986) Life (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
22Roger WEATHERED (302163) Silver Grand (GCBC)
Lou TILLOTSON (229891) Silver Life (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
23Mimi PACKER (480991) Bronze Life (WABC)
Virginia SEWARD (481009) Life (WABC)
Cwth Nations - WA Black Swan 
24Rose MOORE (668206) Life (WABC)
Linda COLI (702625) National* (WABC)
Cwth Nations - WA Black Swan 
25Vanessa BROWN (695221) Grand (Sydney Bridge Centre)
Will JENNER-O'SHEA (599964) Silver Grand (Sydney Bridge Centre)
Cwth Nations - Brown 
26Peter HOLLANDS (656658) Silver Grand (Waverley BC)
Mike DOECKE (607630) Grand (South Aust B Assoc)
Cwth Nations - Brown 
27Leigh GOLD (398713) Gold Grand (Waverley)
Bianca GOLD (727970) National (Waverley)
Cwth Nations - Brown & Another 
28Ross STEINWEDEL (267155) Grand (GCBC)
Erin WATERHOUSE (41734) Grand (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
29Kathy JOHNSON (97586) Silver Grand (GCBC)
Lois STEINWEDEL (225411) Grand (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
30Ivy LUCK (285935) Silver Grand (Toowong)
John LUCK (305227) Grand (Toowong)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
31Keith ARCOS (96490) Silver Life (GCBC)
Graham RUSHER (107001) Grand (Kenmore)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
32Lyn CARTER (155489) Grand (QCBC)
Richard WALLIS (107931) Silver Grand (BBC)
Cwth Nations- Qld Maroon 
33Malcolm CARTER (155470) Silver Grand (QCBC)
Tony HUTTON (29750) Gold Grand (QCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
34Nimal WEERASINGHE (459407) Gold Life (BroadwaterBC)
Angeline CHRISTIE (431559) Life (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
35Peter BUCHEN (7765) Gold Grand (Sydney BC)
Terry BROWN (7226) Gold Grand (Sydney BC)
Cwth Nations - Australia Senior 
36Geoff THOMAS (118443) Grand (Toowong BC)
Siegfried KONIG (201316) Grand (QCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
37Marjorie ASKEW (336815) Silver Grand (Ballina BC)
Bill POWELL (336807) Silver Grand (Ballina BC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
38Eric HURLEY (29656) Silver Grand (Ballina BC)
Gary LYNN (37524) Silver Grand (Ballina BC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
39Sue ROBINSON (580945) Life (GCBC)
John SEAR (55182) Silver Life (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
40Alan GOODMAN (Cwth Nations)
Brian SHORT (Cwth Nations)
Cwth Nations - Scotland Blue 
41John CARRUTHERS (CNO)
Joey SILVER (CNO)
Cwth Nations - Canada 
42Ron KLINGER (33642) Emerald Grand (Holiday Bridge)
Ian THOMSON (148911) Grand Master (Canberra BC)
Cwth Nations - Senior 
43Nicholas GARTAGANIS (CNO)
Judith GARTAGANIS (CNO)
Cwth Nations - Canada 
44Jane SWANSON (48879) Silver Life (GCBC)
Kevin DEAN (649325) Silver LIfe (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
45Barbara KENT (696609) Silver Life (Toowong BC)
Margie KNOX (86101) Bronze Life (Toowong BC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
46Anna ST CLAIR (889245) Grand (Grand Prix BC)
Kim FRAZER (700223) Grand (Moonee Valley BC)
Cwth Nations - Australia Women 
47Michael YUEN (Canada Red)
Nick STOCK (Canada Red)
Cwth Nations - Canada 
48Craig GOWER (GCBC)
Peter WARD (GCBC)
Cwth Nations - South Africa 1 
49Richard FOX (592171) Grand (QCBC)
Robyn CLARK (720003) Bronze Life (QCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
50Darren BRAKE (1023152) Local (ABF Youth)
Jack LUKE-PAREDI (930301) State (ABF Youth)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
51Maureen BAKER (165220) Silver Life (Ballina BC)
Anne JACKSON (30341) Gold Life (Ballina BC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
52Rex PERERA (Cwth Nations -)
Vasanda KUMAR (Cwth Nations)
Cwth Nations - Vajira BC 
53Anthea DE ALWIS (Cwth Nations)
Romesh BANDARANAIKE (Cwth Nations)
Cwth Nations - Vajira BC 
54Larraine DE NETT (342106) Gold Life (GCBC)
Elaine HENNIG (592382) Gold Life (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
55Margaret PISKO (549665) Gold Life (GCBC)
Trish ANAGNOSTOU (612383) Gold Life (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
56Derek DIAMOND (Cwth Scottish White)
Victor SILVERSTONE (Cwth Scottish White)
Cwth Nations - Scotland 
57Katie THORPE (Cwth Nations)
Charles PAGE (586013) *National (QCBC)
Cwth Nations- Associate 
58Heather REID (98094) Grand (GCBC)
Kerry HISCOCKS (110159) Grand (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
59Tom STRONG (98345) Silver Grand (GCBC)
Edda STRONG (98337) Gold Life (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
60Greg LEE (261531) Gold Life (QCBC)
Eileen LI (790443) Silver Life (QCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
61Kiran NADAR (Cwth Nations)
Bachiraju SATYANARAYANA (Cwth Nations)
Cwth Nations - India 
62Jaggy SHIVDASANI (Cwth Nations)
Rajeshwar TIWARI (Cwth Nations)
Cwth Nations - India 
63Peta BALDERSON (Cwth Nations)
Jennifer GAUTSCHI (Cwth Nations)
Cwth Nations - South Africa A 
64Janet JOHNSON (20311)
Trevor FLETCHER (732230) (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
65Greg HINGLE (Cwth Nations)
Diana ROSSLEE (Cwth Nations)
Cwth Nations - South Africa 
66Tim REES (Cwth Nations)
John SALISBURY (Cwth Nations)
Cwth Nations - Wales 
67Patrick WALLIS (393411) National (SPBC)
Brian BORRELL (735590) National* (SPBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
68George SMOLANKO (199291) Gold Grand (SABA)
Jarrad DUNBAR (557048) Bronze Life (Whyalla BC)
Cwth Nations - SA 
69Dee HARLEY (889237) Silver Grand (Grand Prix BC)
Stephen WEISZ (150126) Silver Grand (Victorian Bridge Ass)
Cwth Nations - Victoria 
70Ashok CHOTAI (587516) National* (GCBC)
Veena CHOTAI (587508) Life (GCBC)
Gold Coast/Brisbane/Northern Rivers 
71Barbara TRAVIS (199567) (Cwth Nations)
Gareth HYETT (836931) (Cwth Nations)
Cwth Nations 
72Paul LAMFORD (Wales)
Stefanie ROHAN (Wales)
Cwth Nations - Wales (and associate) 
Back to Coming Events